Niedziela 16.06.2024 r. godz: 17:55:59, CEST

Modyfikacje do Minecrafta - Mody do Minecraft

Tak, jak w przypadku każdej innej szanującej się gry komputerowej obecnych czasów, także i do Minecrafta wydawane są mody, które możemy instalować. Najciekawsze mody do gry Minecraft znajdziesz w tym dziale naszego serwisu Minecraft.

Zanim przystąpisz do instalacji modów do Minecrafta do większości modyfikacji zalecane jest zainstalowanie wcześniej moda ModLoader. Mod Loader jest to specjalny mod służący do instalacji kolejnych modyfikacji w grze Minecraft Jest to jednym słowem podstawa moddingu, bowiem większość modów wymaga zainstalowania tej modyfikacji.

Wiele z modów potrzebuje do prawidłowej pracy również moda AudioMod. Audio Mod instaluje się również w standardowy sposób (po wcześniejszym zainstalowaniu Mod Loadera).

Zarówno Mod Loader jak i Audio Mod są dostępne do pobrania poniżej.

Warto zauważyć, iż w trakcie update'u gry plik minecraft.jar jest aktualizowany, a tym samym zainstalowane do tej pory mody w grze mogą przestać działać. Dlatego warto pomyśleć o stworzeniu kopii zapasowej pliku minecraft.jar.

Pobierz Mod Loader

Minecraft Mod Loader do pobrania (najnowsza wersja):


Mod Loader Download

Minecraft Mod Loader do pobrania - linki alternatywne:

Mod Loader dla wersji 1.6.2 Download
Mod Loader dla wersji 1.5.2 Download
Mod Loader Download

Pobierz Audio Mod

Mody ModLoader oraz AudioMod instaluje się tak samo, jak inne modyfikacje (może, jak w przypadku danej modyfikacji napisane jest inaczej). Poniższa instrukcja dotyczy zarówno instalacji moda ModLoader (który należy zainstalować przed instalacją innych modów), jak i innych modyfikacji.

Bukkit - mod serwerowy

Bukkit jest to modyfikcja serwerowa, a dokładniej open-cource'owy projekt serwera Minecraft, będący doskonałą alternatywą, dla standardowego serwera Minecrafta. Jeżeli nie jesteś zainteresowany/-a stawianiem i/lub konfiguracją serwera Minecraft, a interesuje Cię jedynie gra przy pomocy minecraftowego klienta, to możesz spokojnie pominąć. Bukkit Minecraft mod, jest to modyfikcja serwerowa - darmowy serwer Minecraft, całkowicie zmieniający sposób stawiania oraz modyfikacji serwera Minecraftow. Dzięki Bukkitowi będziesz mógł/mogła zainstalować dowolną modyfikację na swoim serwerze Minecrafta. Bukkit zdecydowanie zwiększa możliwości konfiguracji serwerów, jak również ułatwia proces stawiania i konfiguracji za jego pomocą serwerów Minecraft. Dzięki Bukkitowi będziesz mógł/-a również znacznie bardziej spersonalifikować i dostować do swoich potrzeb konfigurację swojego serwera Minecraft znacznie lepiej, niż kiedykolwiek do tej pory, bowiem daje on zupełnie nowe i zarazem większe możliwości.

Pobierz modyfikcja serwerowa Bukkit serwer:

Bukkit Download

 

Instrukcja instalacji modów do Minecrafta

Najpierw potrzeby jest program do obsługiwania archiwów. Polecam WinRAR. Jeśli go jeszcze nie masz, to ściągniesz go tutaj.

 1. Otwieramy folder, w którym znajduje się zainstalowana gra Minecraft: Start > Uruchom... > lub Windows + R, a następnie wpisujemy lub wklejamy w oknie, które nam się pojawiło: %appdata% i odszukujemy folderu .minecraft.
 2. W zależności od systemu lokalizacja do folderu .minecraft będzie inna.

  • Windows XP: C:\Documents and Settings/<nazwa_użytkownika>\Dane aplikacji\.minecraft
  • Windows Vista: C:\Users\<nazwa_użytkownika>\AppData\.minecraft
  • Windows 7: C:\Users\<nazwa_użytkownika>\AppData\Roaming\.minecraft
  • C: - nazwa litery dysku lokalnego, na którym zainstalowany jest system Windows. Najczęściej C:, lecz może być to np. D:, E: itd.

 3. Przechodzimy do folderu bin, który znajdziemy w folderze gry Minecraft.
 4. Za pomocą WinRAR'a lub innego programu służącego do archiwizacji otwórz plik minecraft.jar.
 5. Usuwamy folder META-INF, znajdujący się w otwartym pliku minecraft.jar.
 6. Odpakowywujemy plik z modyfikacją, a następnie wgrywamy pliki modyfikacji do otwartego okna programu archiwizującego (z otwartym plikiem minecraft.jar). Czasem może znajdować się także pośród nich folder lub kilka folderów - w zależności od tego, jaką modyfikację instalujemy.
 7. Wciskamy OK i czekamy, aż wszystkie pliki się wgrają.
 8. Teraz możemy zamknąć plik minecraft.jar i uruchomić grę
 9. Jeżeli gra się włącza i po odpaleniu gry widzimy oczekiwane efekty działania modyfikacji, to znaczy, że instalacja moda przebiegła pomyślnie i możemy teraz zacząć grać.

Pamiętaj, iż przed każdą instalacją nowej modyfikacji należy stworzyć kopię zapasową pliku minecraft.jar. W przypadku wgrania np. niekompatybilnego z daną wersją moda, niepoprawnej instalacji, czy innego przypadku po którym np. gra nie będzie się uruchamiać (dla przykładu: zamiast gry widoczny jest czarny ekran) - możesz przywrócić grę do stanu sprzed instalacji po wgrywając poprzedni plik minecraft.jar.

Dostępne mody do gry Minecraft znajdziesz w zakładce Dostępne modyfikacje do Minecraft