Wtorek 23.07.2024 r. godz: 06:32:21, CEST

Skiny do Minecraft - skiny do Minecrafta - zmiana wyglądu skina

Jak zapewne zauważyliście, wszystkie postacie znajdujące się w grze Minecraft - zarówno spotykane przez nas moby, jak również bohater gry Minecraft (tzw. Steve) składają się z kwadratowych bloków. Można wymieniać tego wady, do której należą szczególnie wartości estetyczne. Aczkolwiek poza wadami są również i tego rozwiązania zalety.

Przede wszystkim do zalet zaliczyć można chociażby fakt, iż przy zastosowaniu takiego rozwiązania staje się znacznie łatwiejszą możliwość edytowania wyglądu postaci, która sprowadza się faktycznie do edycji odpowiedniego pliku .png.

Instrukcja wgrania nowego skina w Minecraft

 1. Otwieramy folder, w którym znajduje się zainstalowana gra Minecraft: Start > Uruchom... > lub Windows + R, a następnie wpisujemy lub wklejamy w oknie, które nam się pojawiło: %appdata% i odszukujemy folderu .minecraft.
 2. W zależności od systemu lokalizacja do folderu .minecraft będzie inna.

  • Windows XP: C:\Documents and Settings/<nazwa_użytkownika>\Dane aplikacji\.minecraft
  • Windows Vista: C:\Users\<nazwa_użytkownika>\AppData\.minecraft
  • Windows 7: C:\Users\<nazwa_użytkownika>\AppData\Roaming\.minecraft
  • C: - nazwa litery dysku lokalnego, na którym zainstalowany jest system Windows. Najczęściej C:, lecz może być to np. D:, E: itd.

 3. Przechodzimy do folderu bin, który znajdziemy w folderze gry Minecraft.
 4. Za pomocą WinRAR'a lub innego programu służącego do archiwizacji otwórz plik minecraft.jar.
 5. Znajdujemy folder char, a w nim plik char.png.
 6. Plik char.png to własnie plik wyglądu naszego bohatera. Ten plik możemy edytować za pomocą dowolnego programu służącego do edycji grafiki rastowej (nawet za pomocą prostego windowsowego Paint-a).
 7. Nowy plik wgrywamy char.png wgrywamy w miejsce starego.
 8. Analogicznie możemy postępować tak z plikami innych mobów. W taki sposób możemy zmienić wygląd praktycznie każdego moba występującego w grze (zarowno moba przyjaznego, neutralnego, czy też wrogiego).
 9. Nazy mobów są dosyć łatwe, do domyślenia się (za Zobmie odpowiada zombie.png, za świnię - pig.png itd), przez co odnalezienie interesującego nas moba i zmiana skinu moba w Minecraft staje się banalnie prosta.

Pamiętaj, iż przed wgraniem zmodyfikowanego pliku skina warto stworzyć kopię zapasową pliku minecraft.jar. W przypadku w przypadku wgrania moba, który z jakichkolwiek względów nie będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom - zawsze istnieje możliwość przywrócenia standardowego wyglądu mobów. Zamiast kopiowania całego pliku minecraft.jar możesz skopiować sam folder mob, lub też plik skina, który zamierzasz edytować.