Wtorek 23.07.2024 r. godz: 07:55:04, CEST

Tekstury do Minecraft download - Texture Packi do Minecrafta do pobrania

Minecraft udostępnia możliwość wgrania inne tekstury do Minecraft, niż standardowy texture pack istniejący w grze. Zmiana texture packa i ustawienie innego zestawu tekstur powoduje zmianę jedynie wyglądu tekstur. Zmiana tesktur nie powoduje jakiejkolwiek zmiany właściwości konkretnych bloków. I tak bloki, z których standardowo wydobywa się światło, tak samo i w przypadku korzystaniu z innych, niż standardowe tekstury, będą nadal wydobywać światło, a jedynie zmiani się (lub też nie - bo w danym zestawie tekstu niekoniecznie mogą ulec zmianie wszystkie tekstury) wygląd danego bloku

 

Instrukcja instalacji tekstur / texture packa w Minecraft

 1. Otwieramy folder, w którym znajduje się zainstalowana gra Minecraft: Start > Uruchom... > lub Windows + R, a następnie wpisujemy lub wklejamy w oknie, które nam się pojawiło: %appdata% i odszukujemy folderu .minecraft,
 2. W zależności od systemu lokalizacja do folderu .minecraft będzie inna.

  • Windows XP: C:\Documents and Settings/<nazwa_użytkownika>\Dane aplikacji\.minecraft
  • Windows Vista: C:\Users\<nazwa_użytkownika>\AppData\.minecraft
  • Windows 7: C:\Users\<nazwa_użytkownika>\AppData\Roaming\.minecraft
  • C: - nazwa litery dysku lokalnego, na którym zainstalowany jest system Windows. Najczęściej C:, lecz może być to np. D:, E: itd.

 3. Przechodzimy do folderu texturepacks, który znajdziemy w folderze gry Minecraft
 4. Wgrywamy do tego folderu paczkę tekstur do gry Minecraft, w której jesteśmy posiadaniu.
 5. Zamykamy w/w folder.
 6. Odpalamy grę Minecraft.
 7. Z menu głównego wybieramy opcję Texture Packs.
 8. Jeżeli wgraliśmy prawidłowo plik z paczką tekstur nasze, wcześniej wgrane paczki tesktur Minecraft powinny widnieć pod standardowymi teskturami o nazwie Default.
 9. Możemy w każdej chwili sprawdzić folder z teksturami klikając na opcję Open texture pack folder.
 10. Po wybraniu interesującej nasz paczki tesktur do Minecrafta należy nacisnąć przycisk Done.
 11. Gotowe. Teraz po wgraniu gry naszym oczom powinny ujawnić się wybrane przez nas uprzednio tekstury.
 12. Jeżeli chcemy spowrotem korzystać ze standardowycyh tekstur do Minecrafta należy powtórzyć kroki zawarte w punktach 5-8, tym razem jednak wybierając tekstury o nazwie Default.

 

Paczki tesktur Minecraft do pobrania - tesktury Minecraft download

Tekstura LB Photo Realism (LB Photo Realism texture pack)

Minecraft LB Photo Realism Texture Pack paczki tekstur do Minecrafta Paczki tesktur do Minecraft LB Photo Realism realistyczna fotograficzna tekstura Minecraft paczka textury Minecraftowe

Założeniem twórcy tekstury LB Photo Realism było stworzenie świata jak najbardziej przypominającego rzeczywistość (stąd zresztą nazwa photo realism, czyli na polski: realizm fotograficzny). Tekstura - texture pack został stworzony z myślą o szybszych komputerach, bowiem do generowania bloków potrzebna jest mocniejszy procesor i większa ilość pamięci RAM, niż ma to miejsce w przypadku poboru mocy obliczeniowej i pamięci przez standardowy Minecraft texture pack.

W przypdku posiadania komputera średniej mocy polecamy pobrać wersję o rodzielczości 32x32. Natomiast w przypadku posiadania lepszego komputera polecamy pobranie tekstury o rodzielczości 128x128.

Pobierz tektury LB Photo Realism Texture Pack:

LB Photo Realism 32x32 Minecraft texture pack download LB Photo Realism 128x128 Minecraft texture pack download

Tekstura Halo: Minecraft Evolved (Halo Minecraft Evolved texture pack)

Halo Minecraft Combat Evolved - paczka tekstur do Minecrafta wzorowana na grze strzelaninie Halo Paczki tekstur do Minecraft Halo Minecraft Evolved wzorowana na strzelaninie typu FPS Halo tekstura Minecraft paczka textury Minecraftowe - tak w tej teksturze wygląda Nether

Tekstura Halo: Minecraft Evolved stworzona została na podstawie popularnej gry strzelaniny FPS o nazwie Halo: Combat Evolved. Tesktura dodaje nowy, ciekawy wygląd wzorowany na grze, który z pewnością spodoba się wszystkim będącym jednocześnie fanami Minecrafta i Halo. Grafika prezentowana przez teksturę jest miła dla oka, zarówno jeśli chodzi o świat gry, jak również tzw. piekło, czyli Nether, które teraz przybiera odcienie fioletów, błękitów etc. Tekstura dostępna jest w rozdzielczości 16x16. Polecam wszystkim fanom obu gier, jak również wszystkim miłośnikom ciekawych tekstur minecraftowych.

W przypdku posiadania komputera średniej mocy polecamy pobrać wersję o rodzielczości 32x32. Natomiast w przypadku posiadania lepszego komputera polecamy pobranie tekstury o rodzielczości 128x128.

Pobierz tektury Halo: Minecraft Evolved Texture Pack:

Halo Minecraft Evolved 16x16 Minecraft texture pack download