Wtorek 23.07.2024 r. godz: 06:23:57, CEST

Wstępniak poradnika dla nowego gracza Minecraft

Minecraft - trzymający w ręce kilof Steve, czyli główny bohater, którym steruje gracz, wraz ze świnią i owcą Witaj we wstępnie do poradnika dotyczącego absolutnych podstaw do gry Minecraft. Poradnik ten jest przeznaczony do wszystkich tych, którzy dopiero zaczynają, albo mają w zamiarze zacząć świat przygody z Minecraft. Jeżeli czujesz się absolutnie "zielony" w tematyce Minecrafta, uruchomiłeś dopiero co grę, albo właśnie masz taki zamiar, lecz najpierw chciałbyś przeczytać co nieco na temat tej gry, zanim zaczniesz wgłębiać się w jej przyciągające, wręcz możnaby rzecz wewnętrzne piękno - jest to właśnie poradnik dla Ciebie.

Jeśli uznasz, że w Twoim położeniu przeczytanie owego poradnika pomoże Ci w jakikolwiek sposób poznać lepiej grę Minecraft lub też z jakichkolwiek, innych względów podjąłeś decyzję o przeczytaniu owego poradnika, to zapraszam do lektury

Zacznijmy od zdobycia samej gry. Na szczęście klient gry Minecraft jest na tyle niewielki, jak również pliki, które tworzone są w systemie nie powinny być problemem dla większości użytkowników komputerów tej epoki. Natomiast jeśli chodzi o wymagania, to róznie to bywa. Wszystko, co niezbędne znajdziesz w naszym serwisie Minecraft. Klienta znajdziesz w dziale Pobierz Minecraft, natomiast niezbędne informacje oraz wymagania sprzętowe gry Minecraft znajdziesz w dziale Minecraft informacje.

Gdy zapoznałeś się już z wymaganiami sprzętowymi, ściągnąłeś klient gry Minecraft, jak również wykonałeś wszystkie czynności zalecane przez producenta czas na rozpoczęcie gry. Wybieramy oczywiście tryb gry Single Player i tego trybu gry będzie dotyczył ten poradnik.

Po wybraniu tryby Single Player Pierwsze, co musimy zrobić, to wygenerować świat. W obecnej wersji gry Minecraft, na podstawie której tworzony jest ten poradnik, czyli na wersji Minecraft 1.2.5 możemy wybrać spośród trzech jego rodzajów: Survival, Creative i Hardcore. Pierwszy z nich - czyli Survival - to właśnie tryb, do którego będę pisal dla Was ten poradnik. Z tego względu, że drugi (czyli Creative), to praktycznie czyste budowanie, w którym nie grozi nam absolutnie nic i nie jest od nas - czyli od gracza - wymagana umiejętność przeżycia, walki z wrogami, craftowania nowych itemów itd. Natomiast tryb Hardcore to znacznie utrudniona wersja trybu Survival - zdecydowanie nie jest ona polecana dla zaczynających swoją przygodę z Minecraft graczy (jeśli chcesz, możesz oczywiście wybrać ten tryb na samym początku - jednak znacznie lepiej zrobisz wybierajac najpierw tryb Survival).

Tryb Survival, to nic innego, jak dodanie do gry o czystej idei sandbox, do kwintesencji gry - czyli budowania, tworzenia, edytowania środowiska wokoło - elementów znanych z gier RPG, surivalu itd. Jeżeli jesteś graczem, któremu nieobce są tego typu gry, zapewne nie muszę tłumaczyć Ci o co chodzi. Jednakże w przeciwieństwie do typowych gier RPG nie ma tutaj żadnych odgórnych celów, misji, zadań do ukończenia. Jedyne cele, które istnieją w grze, to tylko te, które sam przed sobą postawisz (lub np. ustalisz z innymi osobami, jeśli grasz w trybie multiplayer).

Oprócz trybów gry istnieją też różne poziomy trudności. Na poziomie Peaceful nie musimy się bać o swoje przeżycie, bowiem nie występują na nim żadni przeciwnicy, jak również nie kończy nam się pasek głodu. Poradnik jest napisany dla gry na poziomie Normal i jeśli chcesz doświadczyć gry ze wszystkimi jej walorami proponujemy wybranie poziomu trudności Normal lub Easy.

Jeżeli jesteś zainteresowany/-a poznaniem podstawowych pojęć, terminów i definicji związanych z Minecraftem polecamy przeczytać nasz, przygotowany specjalnie dla nowych graczy Minecraftowych słownik Minecraft. Znajdziesz tam najważniejsze pojęcia, definicje, opisy podstawowych pojęć związanych z tą grą.