Niedziela 16.06.2024 r. godz: 17:04:19, CEST

Dodatki do Minecraft - Minecraft programy

Minecraft jako gra posiada również dodatki, a w tym programy do Minecrafta, które mogą ulepszać, zmieniać, czy też w jakiś inny sposób ułatwiać grę w Minecrafta. Można je potraktować również jako sposób na urozmaicenie gry, uczynienie ją bardziej ciekawą, interesującą, a wreszcie grywalną - czyli taką, jakiej każdy gracz oczekuje. Programy Minecraft mogą natomiast pełnić role nie tylko czysto rozrywkowe, lecz także zwiększające wydajność samej gry. Wszystko zależy od tego, jakim celem kierujemy się przy wyborze odpowiedniego programu.

Poniżej znajdują się programy do Minecrafta (aplikacje Minecraft), a także inne dodatki Minecraft, które z powodzeniem można wykorzystać przy grze w Minecrafta. Do programów oraz dodatków dodane są instrukcje instalacji i użytkowania, jak również opcjonalnie screenshoty obrazujące interfejs programu lub dodatku minecraftowego.

Minecraft Inventory Edit INVEdit - program do edycji ekwipunku w Minecraft

Program INVEditor (skrót od pełnej nazwy programu: Minecraft Inventory Editor), to aplikacja, dzięki której możemy dowolnie edytować oraz tworzyć nowy ekwipunek gracza Minecraft.

Instrukcja instalacji i użytkowania programu INVEdit - Minecraft Inventory Editor - edytor ekwipunku

 1. Wypakuj plik INVedit.zip dowolnym program do kompresji plików.
 2. Wejdź do rozpakowanego folderu i odpal INVEdit.exe.
 3. Program INVEdit umożliwia zarówno edytowanie obecnego ekwipunku, jak również stworzenie zupełnie nowego ekwipunku gracza.
 4. Aby zacząć tworzyć nowy ekwipunek należy wybrać opcję Opcja New w programie INVEdit New (Nowy) z menu programu, znajdującą się w lewej-górnej jego części.
 5. Aby edytować już aktywny ekwipunek gracza należy wybrać opcję Opcja Open w programie INVEdit - Minecraft Inventory Editor Open (Otwórz) z menu programu, znajdującą się w lewej-górnej jego części, a następnie otworzyć plik level.dat znajdujący się w kolalizacji gry .minecraft\saves\nazwa_świata w aktualnym ekwipunku interesującego nas świata.
 6. Aby zapisać edytowany przez nas ekwipunek należy wybrać opcję Minecraft Inventory Edit opcja Save służąca do zapisywania aktualnie edytowanego ekwipunku Save (Zapisz) i wybrać interesującą nas lokalizację na dysku pod postacią nazwa_pliku.inv lub też bezpośrednio do pliku level.dat, jak w punkcie 5. Możemy też skorzystać ze strzałki i wybrać jeden z istniejących światów w grze Minecraft wykrytych przez program.
 7. Z menu po prawej stronie wybieramy kategorię przedmiotów, a następnie interesujący nas przedmiot. Itemy przenosimy za pomocą myszy, trzymając na danym przedmiocie wciśnięty lewy przycisk myszy i przeciągając item.
 8. Opcja Damage służy do ustawiania zniszczenia danego itema. Opcja Count - ustawia ilość danego itema (maksymalnie 64 sztuki).
 9. W trakcie przeciągania itema trzymając wciśnięty przycisk Ctrl możemy kopiować item; natomiast trzymając wciśnięty Alt możemy dzielić item, jeśli posiadamy go więcej, niż jedną sztukę.

Pobierz INVEdit - Minecraft Inventory Editor - program do edycji ekwipunku w Minecrafcie:

INVEditor - Minecraft Inventory Editor Download

 

Minecraft RAM Allocator - Program przydzielający pamięć RAM w Minecrafcie

Program Minecraft RAM Allocator jest programem, dzięki któremu możemy przydzielić dowolną ilość pamięci RAM, będącą mnożnikiem wartości 256 MB. Dzięki niemu możemy zwiększość wydajność gry Minecraft i usprawnić przy tym jednocześnie działanie systemu operacyjnego.

Instrukcja użytkowania programu Minecraft RAM Allocator

 1. Skopiuj plik Minecraft.exe do folderu %appdata%/.minecraft. Ten krok wystarczy, jako konfiguracja programu. Plik Minecraft.exe znajdziesz w naszym serwisie na stronie Minecraft do pobrania.
 2. Aby odpalić plik wybierz plik .jar lub jeden z plików .bat.
 3. Powinno pojawić się okno, w którym należy wybrać preferowaną ilość pamięci RAM do przydzielenia dla gry Minecraft zainstalowanej w naszym systemie operacyjnym.
 4. Po wybraniu preferowanej ilości pamięci RAM wybierz przycisk OK. Od teraz program Minecraft RAM powinien działać i przydzielać właściwą ilość pamięci RAM dla gry Minecraft.

Pobierz program Minecraft RAM Allocator:

Minecraft RAM Allocator Download

 

Minecraft Skin Editor - Edytor skinów do Minecraft - SkinEdit download

Minecraft SkinEdit jest to program, dzięki któremu jesteśmy w stanie w prosty sposób edytować skiny (skórki) w grze Minecraft. Dzięki temu programowi stworzymy niepowtarzalny wygląd dla naszej postaci.

Więcej na temat programu Minecraft SkinEdit znajdziesz w linku poniżej.