Sobota 20.04.2024 r. godz: 09:33:51, CEST

Minecraft Skin Editor - Edytor skinów Minecraft - Program SkinEdit

 

Program SkinEdit, jest to aplikacja służąca do edycji skinów - skórek - w grze Minecraft. Program umożliwia w bardzo łatwy sposób edycję skina, lub stworzenie całkiem nowej skórki i wgrania jej do gry. Możemy również za pomocą tego programu edytować którąś z już istniejących skórek. Minecraft Skin Editor - Edytor skinów Minecraft jest to prosty edytor graficzny stworzony dokładnie w celu tworznia oraz edysji skinów minecraftowych.

Jeżeli jesteś zainteresowny stworzeniem nowego skina do Minecrafta od podstaw lub edycji już istniejącego - przeczytaj instrukcję instalacji oraz użytkownia programu SkinEdit, która znajduje się poniżej. Jeżeli natomiast bardziej interesują Cię już gotowe skiny, stworzone przez inne osoby - w takim przypadku koniecznie zajrzyj na stronę skiny do Minecraft, gdzie znajdziesz mnóstwo ciekawych, specjalnie wybranych, już gotowych skinów (skórek), które możesz w prosty sposób zainstalować i cieszyć się nimi w grze.

Instrukcja instalacji i użytkowania programu SkinEdit - program do edycji skinów Minecraft:

  1. Wypakuj plik SkinEdit Alpha_3_pre_7(www.minecraft-site.net.pl).zip dowolnym program do kompresji plików.
  2. Wejdź do rozpakowanego folderu i odpal MCSkinEdit.jar (aplikacja napisana w JAVIE, stąd rozszerzenie .jar).
  3. Gdy pojawi się komunikat powitalny naciśnij OK.
  4. Następnie pojawi się okno do wpisania URL'a z funkcjonalnością preview. W tym przypadku nalepiej nic nie zmieniać i potwierdzić wybór (kliknij OK).
  5. Przed Twoimi oczami powinien pojawić się interfejs programu.
  6. Program SkinEdit umożliwia zarówno tworzenie nowego skin'a od podstaw, jak również edycję obecnej skórki w grze.
  7. Jeżeli chcesz zacząć tworzyć nowego skina od podstaw, wybierz w menu programu, dostępnego u góry okna, opcję File, a następnie New. Możesz do tego celu użyć również skrótu klawiszowego CTRL+N.
  8. Natomiast jeżeli posiadasz już projekt skina, czy to jedngo ze skinów pobranych przez Ciebie wcześniej, czy też tworzonych za pomocą programu SkinEdit - i chcesz go załadować do pogramu, wystarczy wybrać z menu u górze opcję File, a następnie Load. Możesz też użyć do tego celu skrótu klawiszowego CTRL+O.
  9. W przypadu każdego projektu zachodzi potrzeba zapisania go. W programie SkinEdit można to zrobić za pomocą opcji Save lub Save As. Obie te opcje są dostępne - jak dwie powyższe - z polecenia File. W przypadku Save skrót klawiszowy, to CTRL+S, natomiast jeżeli chcemy Zapisać Jako, czyli przy zapisywaniu zamiast automatycznego zapisu w ostatniej, ustalonej lokalizacji oraz za pomocą wcześniej ustalonej nazwy pliku, mieć możliwość na nowo wybrać lokalizację zapisu lub też nazwę pliku - wtedy wybieramy opcję Save As z menu File lub używamy do tego celu skrótu o kombinacji: CTRL+Shift+S.
  10. Opcja Edit w górnym menu pozwala nam na edytowanie projektu. Undo (skrót klawiszowy CTRL+Z) pozwala na cofanie o jedną akcję w tył. Natomiast Redo (CTRL+Y) daje nam możliwość przywracania cofniętej akcji o jedną do przodu.
  11. Opcja Edit wyposażona jest również w opcję Add Noise, dodającą filtr typu szum. Oprócz tego mamy PartPicker, czyli narzedzie służące do wybierania kolejnych, już gotowych części wyglądu skina i implementowanie ich do naszego projektu. Warto wypróbować samemu.
  12. Opcja Settings natomiast pozwala na zmianę ustawień, a Help, to oczywiście menu pomocy programu.
  13. Pod menu głównym mamy narzędzia (Tools). Po kolei od lewej są to: Pen (ołówek), Eraser (gumka), Color Picker, Flood (wiadro z farbą), Line (linia), Shade Tool, Multitool oraz Tool Settings.
  14. Narzędzia, to typowe opcje dla programów graficznych, które spotkać można w bardziej lub mniej zaawansowanych edytorach graficznych, czy to tych darmowych czy płatnych. Najlepiej samemu wypróbować każdy z nich.
  15. Ciekawą, wartą uwagi opcją, jest narzędzie Shade Tool, pozwalające w sposób automatyczny cieniować obiekty. Dzięki temu użytkownik automatycznie zwolniony jest z mozolnego cieniowania każdej z części swojego skina.
  16. Opcja Tools Settings daje nam możliwości edycji każdego z narzędzi.
  17. W oknie głównym mamy kolejne części bohatera w postaci ścian. Dzięki czemu w łatwy sposób możemy odnaleźć co jest gdzie.
  18. W prawym-dolnym rogu znajduje się wizualizacja dotychczas stworzonego projektu postaci. Czyli to, jak nasz bohater w danym skinie będzie wyglądał w efekcie końcowym.
  19. Poniżej okna głównego znajdują się zestawy kolorów, możemy wybrać również ostatnio używane kolory - jest to przydatne podczas projektowania skina - dzięki tej opcji możemy łatwiej znaleźć odpowiedni kolor.

Pobierz program Minecraft SkinEdit:

Minecraft SkinEdit Apha 3 pre 7 Download