Wtorek 23.07.2024 r. godz: 07:27:19, CEST

Narzędzia w Minecrafcie - Minecraft tools - czyli podstawy minecraftowego sprzętu

Minecraft tools, Minecraft narzędzia, miecz, sword, siekiera, axe, kilof, pickaxe, motyka, hoe, shovel, łopata, podstawowe itemy przedmioty narzędzia w Minecrafcie Minecraft w trybie survival mode - czyli głównym trybie gry, to przede wszystkim wydobywanie surowców, mining, a następnie crafting. To równieź walka z potworami w celu przeżycia. Do tego wszystkiego jednakże warto byłoby się przygotować. I właśnie w takiej sytuacji przydadzą nam sie Minecraft tools - czyli narzędzia Minecraft. Z pewnością podstawowe czynności rąbania drzewa, kopania w ziemi, czy też zrywania liści - możemy wykonać gołymi rękoma. Jednakże od pewnego momentu posiadanie odpowiednich narzędzi stanowić będzie dla nas niejako przymus.

Oczywiście na początku, gdy respawnujemy się w zupełnie nowym, dopiero co wygenerowanym świecie lub też dopiero co umarliśmy i respawnujemy się spowrotem do życia - nie posiadamy żadnych narzędzi. Szczególnie w przypadku tworzenia nowego świata zdecydowanie nie mamy żadnego z narzędzi (w nowszych wersjach gry Minecraft oczywiście możemy wybrać opcję Bonus chest - i wtedy już od początku mamy kilka podstawowych narzędzi, jednakże nie radzimy stosować tego rozwiązania, gdyż naszym zdaniem traci się przez to zabawę z pionierskiego budowania swojej cywilizacji od podstaw).

Miecz (ang. Sword)
Narzędzie będące bronią. Dzięki niej możesz niszczyć wrogów, raniąć ich śmiertelnie i w efekcie zabijając ich. Przeciwników możemy również atakować gołymi rękoma, czy też przy pomocy innych narzędzi. Aczkolwiek to dopiero w przypadku ataku mieczem moc uderzenia w monstera jest znacznie silniejsza, niż w przypadku ataku standardowym narzędzeniem stworzonym do czegoś innego lub w przypadku ataku samymi pięściami. Przydatna w każdym miejscu. Przydatna najczęściej na powierzchni w nocy lub w jaskiniach - przez całą dobę.

Skiera (ang. Axe)
Przy pomocy siekiery z łatwością będziesz rąbać wszelkiego rodzaju drzewa, drewnianych desek, czy też drewnianych elementów budowalnych, jak drzwi, bloki warsztatowe etc. Dotyczy to prawie wszystkich drewnianych przedmiotów w grze. Przydatna najczęściej na powierzchni - w jaskiniach drewno nie występuje w naturalnej formie.

Kilof (ang. Pickaxe)
Kilof, to najprawdopodobniej najczętściej używane narzędzie w grze Minecraft. Szczególnie przez wszystkich fanów miningu, czyli kopania w kopalniach (czy to tych naturalnych, czy też tych sztucznie stworzonych przez gracza) w celu wydobywania cenniejszych przedmiotów, jak rudy metali szlachetnych itp. Za pomocą kilofa z łatwością złupiemy kamień (stone), rudy żelaza (iron ore), węgiel (coal), rudy złota (gold ore), czerwonego proszku (redstone) oraz oczywiście rudy diamentu (diamond ore). Oprócz tego za pomocą kilofa zniszczymy wszelkiego rodzaju metalowe elementy budowlane, czy też infrastruktury (jak tory kolejowe). Przydatna w każdym miejscu przez całą dobę.

Łopata (ang. Shovel)
Z łopatą nie straszne są dla nas ziemia, żwir, glina, śnieg czy piasek, gdyż za pomocą łopaty właśnie z łatwością pozbyjemy się jednego z wyźej wymienionych bloków na naszej drodze. Jest to narzędzie przydatne zarówno na powierzchni, jak również pod ziemią. Dlatego też jest to narzędzie najczęściej przydatne na powierzchni, choć również - nieco rzadziej - w jaskiniach.

Motyka (ang.Hoe)
Motyka jest narzędziem nie aż tak bardzo kluczowym, jak narzędzia powyżej, aczkolwiek na tyle przydatnym, iż uznaliśmy, że warto będzie o niej wspomnieć. Motyki używamy głównie - a raczej tylko - do rolnictwa, czyli przygotowywania na ziemi grządek do nasion. Przydatna na powierzchni w trakcie rolnictwa.

Jak stworzyć podstawowe narzędzia - wzory Minecraft

Poniższy obrazek prezentuje, jak stworzyć wyżej wymienione narzędzia w Minecrafcie - korzystając z jednego, z surowców: Deski (Wood planks), Cobblestone (Bruk), Żelazo (Iron), Złoto (Gold), Diament (Diamond). Nim cenniejsze tworzywo, tym szybsze i wytrzymalsze będzie nasze narzędzie. Warto zauważyć, iż cenniejsze rudy metali szlachetnych i inne cenne wykopaliska będziemy mogli wykopać kilofem z lepszego materiału. Optymalnym materiałem jest żelazo (iron), aczkolwiek w przypadku chęci wykopania Obsydianu (zastygnięta lawa) będziemy potrzebowali diamentowego kilofa. Jak stworzyć podstawowe narzędzia w Minecrafcie - Basic tools crafting in Minecraft Kliknij na obrazek powyżej, aby powiększyć

Tak mniej więcej przedstawiają się podstawowe narzędzia w grze Minecraft. Więcej na ich temat dowiesz się czytając nasze inne poradniki, jak również przegladając inne strony serwisu Minecraft serwis.